Reformer- treeningmasin, mis kaasab töösse lausa 600 lihast

Treening suurel seadmel, kus kasutatakse vastujõuna erineva  tugevusega vedrusid ja erineva stabiilsusega reformeri platvormi. Harjutused erinevatel tasanditel panevad tööle kõik lihasgrupid üheainsa treeninguga.

Toimimise põhimõte

Pilateses kasutatakse erilist trenažööri – reformerit. Selle seadme põhiosad on vedrudja liikuv platvorm. Tänu sellisele ehitusele ei saa pilatese harjutuste mõju reformeril võrrelda mitte millegi muuga. Trenažööril on aasadega rihmad jalgade ja käte jaoks, mis võimaldavad teha erinevaid harjutusi kogu kehale.

Mõte on selles, et kõiki harjutusi tehakse kinnitamata platvormil ja põhiülesanne on mitte liigutada platvormi. See nõuab suurt pingutust, tänu millele saavad koormust ja teevad tööd süvalihased, mida igapäevaelus harva kasutatakse,. Pilatese harjutused reformeril muudab eriliseks ka see, et erinevalt kõikidest teistest treeningutest ei survestata liigeseid ja sidelihaseid,.

Muidugi on ka harjutusi, mida tehakse stabiilsel reformeril, need on rohkem suunatud algajatele. Lisaks, kaastakse harjutuste tegemisel ainult neid lihaseid, millega soovitakse tööd teha, mida dikteerib harjutus ise, ülejäänud lihaskond koormust ei saa. Selliselt vabanevad lihased soovimatust lisakoormusest, mis toob tavaliselt ainult kahju.

Tihti võrreldakse pilatest reformeril, täpsemalt trenažööri ennast, konstruktsiooni sarnasuse tõttu voodiga, kust pärineb ka selle nimetus „pilates voodil“.

Miks on uued harjutused head?

Pilates reformer-trenažööril annab erilise enesetunde ja emotsioone, mida ei ole võimalik saada teistest fitnessi suundadest. Organismi ei koormata üle nagu näiteks jõusaalis, lihased on lõdvestunud ja enesetunne on kerge.

Just pärast pilatest tunnetame oma keha ja mõistame, kui palju põnevat on seal veel peidus, kui halvasti me oma keha ikkagi tunneme ja raiskame seda mõtlematult. Treeningu ajal teeme elementaarseid harjutusi ja arvestades igat nüanssi, saame teada, millised probleemid on meil tervisega ja kuidas saame oma tervist parandada. Mõistame kohe, et peab loobuma istuvast elustiilist, halbadest harjumustest ja tuleb terveks ravida kõik oma hädad. Kui hakkad oma keha mõistma, siis kaalu langetamine ja lihasmassi kasvatamine jäävad tagaplaanile ning esile kerkib küsimus sisemise tervise säilitamisest. See puudutab igaüht. Üle 90% inimestest on probleeme seljaga ja lülisambaga.

Reformeri eelised

Selja tugevdamine. Lülisamba tugevdamine ja rühi parandamine. Liigeste ja selgroo vabastamine pingest. Sobib igas vanuses inimestele. Madal traumade risk. Stabilisaator-lihaste kaasamine. Hoiab lihaste toonust ja trimmib keha. Tõuseb vastupidavus ja koordinatsioon.

Trennid pilatese suurel seadmel (reformer-trenažööril)  tähendab kõikide lihaste balansseeritud tööd.  Otssüsteem määrab liikumise vektori, vedrude vastupanuvõime võimaldab kontrollida koormust ja tunnetada süvalihaste tööd paremini.

Kellele sobivad treeningud pilatese stuudios suurel seadmel:

— kui teil on ülekaal ja aktiivsed tegevused on rasked

— kui teil on probleeme liigestega

— kui teil on tihe graafik, sest trenniaja saab alati kokku leppida

— kui soovite vabaneda pingetest lülisamba piirkonnas

— kui soovite tugevdada lihaseid 

— algajatele, edasijõudnetele

Pilates on parim alternatiiv klassikalistele trennidele. Asume Jõhvis teie kõrval! 

Tervis läbi liikumise!