Tundide kirjeldus

Liikumine on eluoluline projekt, mille peaks liikumisspetsialistide hinnangul ette võtma iga inimene. Füüsiline heaolu on õnne alus. Valuaistingud pärsivad tavaliste toimetuste tegemise võimekust ja oma keha tundma õppimine läbi liikumise aitab igast uuest valuilmingust kergemini jagu saada.
Kaisa Marran

Katja Loide Pilates Stuudio pakub klassikalise pilatese meetodi põhinevaid tunnid  nii individuaalselt, duo- tunnid kui ka väikestes rühmades. Stuudio ajakava on planeeritud võimalikult mitmekülgne, et sobiva teenuse leiaks iga huviline.

Kui sa pole varem pilatesega kokku puutunud ja soovid teada, kas see võiks sulle sobida, siis ootame sind ! Tundi tulles soovitame panna selga mugavad trenniriided, mis on ümber keha. Siis saab õpetaja sind paremini juhendada ja vajadusel asendeid korrigeerida. Loe alustamise kohta lähemalt siit 

Individuaalsed treeningud  50-55 minutit 
Cadillac / Tower / Reformer / Barrel / low-high Chair / Ped -o- Pull

Kuigi oleme harjunud pigem treenima rühmatrennides, näitab praktika, et kõige suurem areng toimub just individuaalsetes tundides. Individuaalsetel  ja duo-tundidel tegeleme personaalselt sinu kehalise vormi parandamisega. Treeningud toimuvad matil ja seadmetel.

START  esimene treening

Alustame tutvustusreeninguga! Treener tutvustab meie stuudiot kahe valgusküllase ja hubase saaliga, mis on varustatud uuenduslike Pilatese seadmetega. Aitab Sinu treeningute eesmärke täpsustada läbi terviseküsimustiku täitmise. Samuti viib liikumisdiagnostika ja sissejuhatava treeningu läbi. Järgmisena saate soovitusi edasiste treeningute, regulaarsuse ja koormusmäära kohta.

SOLO personaaltunnid seadmetel

Õpid sa tundma oma keha nagu ei kunagi varem. Õpetame sind kasutama jõukeskme lihaseid ja pilatese ühendusi ning tutvustame harjutusvara. See on kõige efektiivsem võimalus tunnetada erinevust ja näha muutusi oma kehas!

SOLO tund sobib sulle eriti hästi:

 • kui soovid personaalset lähenemist
 • sa pole ammu teraapias käinud
 • tahad pärast pikka pausi uuesti oma keha liikumisega algust teha
 • sul on vigastus, millest soovid kiiremini taastuda

Individuaal- ja duo- treeningutel lähtume iga kliendi keha ja meele vajadustest, eeldustest ja võimetest. Valime sinu vajadustele vastavad  harjutused, seadmed ja väikevahendid ning saad kõiki harjutusi teha õpetaja personaalsel juhendamisel, sulle sobivas rütmis ja tempos. Kõige selle eesmärgiks on, et õpiksid end liikuma turvaliselt, endale liiga tegemata, oma nõrku piirkondi tugevdades ja pinges piirkondi järk-järgult vabastades. Eraseanss pakub lõputut potentsiaali tegeleda oma kehaga. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

SOLO eratunnid on suunatud jalgade, käte, selja ja keha keskosa treenimisele, kasutades erinevaid seadmeid  ja raskusi. Tund keskendub keha keskosale ja vormib tervet keha. Harjutused arendavad koordinatsiooni ja suurendavad alakeha rasvapõletust.

DUO  personaaltunnid seadmetel

DUO treening on kohandatud pilatese tund kahele. See on personaalne privaattund, mida saad jagada oma hea sõbra, partneri või kolleegiga. DUO tund sobib ideaalselt ka meestele!

Miks on DUO tund kasulik?

 • Harjutades partneriga, on sinu motivatsioon kõrgem.
 • Uuringud on tõestanud, et paarilisega trennis käies on ka kaalukaotus suurem.
 • Võrreldes privaattundiga säästad sa raha, samas pakub ka DUO-tund sulle täit personaalset tähelepanu ja õpetajapoolset juhendamist.
 • Tulge koos partneri või lähedase sõbraga ja nautige ühist aega! Lahkute stuudiost rõõmsate ja puhanutena.

DUO-tund on suurepärane valik, kui sa ei saa endale privaattundi lubada, kuid soovid teha trenni klassikalistel pilatese seadmetel. Kahekesi tundi tulles saate kulusid jagada, kuid kasu on sama (või isegi suurem). Lihtsalt leia omale tundikaaslane – sõber, abikaasa või kolleeg – ja tule tee proovi! Garanteerime, et DUO-tund on lõbus ja efektiivne.

DUO- tundi tulles veendu, et sinu kaaslane oleks sama pühendunud nagu sina. Kui kaaslane ei saa tulla või tühistab tunni, siis pead ka sina seanssi tühistama või maksma privaattunni hinna.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Tulge harjutama!

Rühmatreeningud seadmetel ja matil 50-55 minutit 

Pilates REFORMER / TOWER CLASS

Üks populaarsemaid treeninguid Pilatese süsteemis kogu maailmas. Treeninguteks kasutatakse trenažöörid REFORMER või TOWER, samuti vajadusel matti ja väikevarustust (abivahendeid).

 • Harjutused REFORMERil / TOWERil erinevates kehaasendites (lamades, istudes, põlvili, seistes jne) võimaldavad luua tasakaalustatud, tugeva ja samaaegselt ka painduva keha.
 • Vedrude erinev takistus võimaldab anda tuntava jõukoormuse, aga ka proovile panna teie keha koordinatsiooni ja tasakaalu.
 • Selleks, et iga treeningprotsessis osaleja saaks piisavalt tähelepanu, toimub koolitus 3-liikmelistes minirühmades. Rühmas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.
 • Rühmatreeningu alustamiseks REFORMERil / TOWERil soovitame läbida viiest personaaltreeningust koosneva kursuse, mille järel saate lihtsalt ja turvaliselt jätkata harjutamist rühmas.
 • Õpite viie harjutustunni jooksul seadistama REFORMERit/ TOWERil erinevate harjutuste jaoks. Saate aru, kuidas keha hoida õigesti lamavas, istuvas, seisvas asendis; õpite jagama koormust kätele ja saate teada teisi olulisi momente, mis aitavad teil harjutusi maksimaalselt kasulikult sooritada.
 • Pärast kursuse läbimist saate kiiresti siseneda mistahes rühma rütmi ja liikuda ühes voolus koos kõigi osalejatega. Suurepärane võimalus pilatese seadmetel harjutamiseks taskukohase hinnaga.

Tulge harjutama!

MAT CLASS

Hoolikalt läbimõeldud Pilatese harjutuste kompleks, mida tehakse matil kindlas järjekorras.

 • Harjutused algavad lihtsatest variatsioonidest ja muutuvad protsessi edenedes raskemaks, võimaldades igal inimesel jääda oma mugavustsooni või esitada oma kehale väljakutse.
 • Harjutustunni jooksul treenitakse ja tugevdatakse kõiki kehaosi, sünkroniseeritakse hingamist ja liikumist, samuti parandatakse liikumisharjumusi, mis on mõjutatud tänapäeva inimese istuvast ja väheliikuvast eluviisist.
 • Selleks, et iga treeningprotsessis osaleja saaks piisavalt tähelepanu, toimub treening  6-liikmelistes minirühmades. Rühmas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

MAT PROPS

Hoolikalt läbimõeldud Pilatese harjutuste kompleks, mida tehakse matil kindlas järjekorras, kasutades selleks väikevarustust (abivahendid ehk propsid).

 • Treeningul kasutatakse pehmeid palle, elastseid linte, poroloonirulle, isotoonilisi rõngaid, fitpalle ja muud.
 • Mõnikord muudavad abivahendid harjutuse tegemise raskemaks, suurendades vajadust tasakaalu hoida või mõjutades konkreetset kehaosa. Teinekord aga hõlbustavad abivahendid harjutuse tegemist, suurendades toetust kehale ja kehateadlikkuse astet ruumis.
 • Selleks, et iga treeningprotsessis osaleja saaks piisavalt tähelepanu, toimub treening 6 -liikmelistes minirühmades. Rühmas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine

ONLINE MAT CLASS

See on ainulaadne võimalus treenida Pilatese süsteemi järgi ükskõik millises teile sobivas kohas

 • Rahvusvahelise Pilatese kooli sertifitseeritud spetsialistid tutvustavad teile Pilatese metoodikat online režiimis.
 • Iga harjutustund on pühendatud konkreetsele teemale ja sellel on kindel eesmärk.
 • Harjutuste tegemiseks läheb vaja matti, mugavat riietust ja püsivat internetiühendust.
 • Tundide läbiviimiseks kasutatakse Zoom platvormi.
 • Veebitundides osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.