PILATESE ÕPETAJA TEEKOND täiend koolitus Riias

Joseph Pilates on öelnud: “Me läheme pensionile liiga vara ja sureme liiga noorelt! Meie elu õitseaeg peaks algama seitsmekümne aastaselt, vanadus väsimus, on ideaalne kest, mille meile emake Loodus andnud on. Terve keha aitab selgelt mõelda. See on tähtsaim, et tulla toime kõigi raskustega, mida tänapäeva elu meile pakub. Pilatese süsteem ongi spetsiaalselt loodud selleks, et aidata inimesel taastada paindlikkust ja jõudu, tugevdada füüsilist vormi, mille tagajärjel paraneb kõnnak ja rüht. Kõik see on vajalik selleks, et puhata aktiivselt ja töötada tulemuslikult. Pärast kümnendat seanssi Sa tunned ennast paremini. Peale kahekümnendat trenni Sa näed välja paremini ja pärast kolmekümnendat leiad Sa uue keha. Ma usun, et mul on õigus! Ma olen 86 aastat vana ja ma ei ole kunagi oma elus võtnud aspiriini. Ma ei ole kunagi olnud haige. Kogu riigis ja isegi kogu maailmas oleks soovitav teha minu harjutusi! Tänu neile olete õnnelikumad!”

Programmi, mille järgi mina õpisin Riias, on loonud Joseph Pilatese õpilane, proua Lolita San Miguel, kellel on 50 aastane töökogemus. Et saada veel paremaks pilatese õpetajaks, omandan teadmisi Tallinnas (eesti ja inglise keeles).  Järjepidev õppimine on oluline ja professionaalsus loeb.

Kursuse teine session on lõppenud. 21. 24. veebruarini viibisin Riias, et osaleda ONE Pilates Studio  korraldatud Esimese Pilatese generatsiooni õpetaja, Pilates Master teacher Lolita San Migueli rahvusvahelisel comprehensive Pilatese õpetaja koolitusel. Koolituse viis läbi Katya Smirnova – üks juhtivaid Pilatese süsteemi rahvusvahelisi koolitajaid. Kõik õppepäevad olid intensiivsed ja informatiivsed. Lisaks uutele teadmistele oli võimalik kohtuda ka uute inimestega, keda seob ühine armastus liikumise ja tervise vastu. Koolitustele tulevad need, kes tõesti hindavad tervist ja professionaalsust. Aitäh korraldajatele! Olen väga õnnelik, et saan õppida maailma parimatelt, ühendades teaduse ja liikumise. Tänu saadud teadmistele ja uutele kohtumistele austan seda tööd, mida Kaisa Marran Pilatese studios ja Riias tunda olen saanud, üha rohkem.

Meie stuudiosse on oodatud just need, kes tõesti hindavad tervist, aega, mugavust ja professionaalsust. Klassikalise Pilatese eelis on see, et tunnis saad kogu õpetaja tähelepanu ja see võimaldab sul õppida oma tempos. Pilates teeb tugevaks, painduvaks ja vastupidavaks, treenib rühti ja keskendumisvõimet. Pilates õpetab, kuidas hingamist enda kasuks tööle panna. Pilates suudab inimese kehale algselt antud funktsioone kauem säilitada. Pilates aitab elada kvaliteetsemat ja pikemat elu ja see on ju meie kõigi suurim soov – elada kaua ja täisväärtuslikult!