Pilates meestele

Pilates praktiseerimisel on rida eeliseid ka meeste jaoks. See treenimise liik tõstab keha üldtoonust, trimmib kõiki lihaseid ja tugevdab keha jõukeset. Tihtipeale ei oska mehed seda hinnata ning panevad treenimisel pigem rõhku jõutreeningule, raskele füüsilisele koormusele, trenažööridele, kangi tõstmisele ja jooksmisele, unustades, et treenida tuleb ka lihaste ja liigeste liikumist.

Just siin tulebki pilates appi ka meestele. Pilatese harjutused parandavad vereringlust lihastes ja soodustavad kiiret taastumist suurest jõutreeningu koormusest, suurendades nii lihaste elastsust ja ennetades vigastusi.

Eriti asendamatu on pilates õllekõhuga meestele. Kui inimene joob palju õlut, siis tekib niinimetatud „õllekõht”, mille tagajärjel koondub põhikoormus seljale ja selgroole, mitte kõhulihastele, nagu paljud arvavad. Teadmatusest keskenduvad õllekõhuga inimesed sportimisel eelkõige kõhulihaste pressile, mitte seljalihaste harjutustele. Kuid just selgroo sammas on see, mille kanda jääb kõhumassi suurenemisel kõige suurem koormus.

Venituse tähtsust ja lihaste elastsust ei tohi samuti alahinnata, sest ebaühtlane koormuse jaotumine soodustab ristluu- ja seljavalusid ning inimene on hämmingus, miks ta soovitud vormi ei saavuta või miks valud aina süvenevad. Sellises olukorras on pilates väga suureks abiks, taastades kõiki lihased.