Kuidas ma palmide all pilatesesse armusin

Tänan Sirle Sommer- Kalda mõtete püüdmise ja kirjutamise eest! Hooaeg 2018-2019.a.

Kuidas ma palmide all pilatesesse armusin.

Mul lõpeb pilatese treeningute esimene hooaeg. Kui algul tundusid harjutuste õige sooritus ja ka harjutused ise üle mõistuse keerulised, siis mida aeg edasi, seda rohkem keha “sõna kuulab”. 
Tulin Katja juurde treeningule krooniliste ja aastaid kestnud seljavalude pärast. Olen püüdnud leevendust otsida ujumisest, aga soovisin midagi, mida saaks ka igapäevaselt kodus teha. Seega läksin sügisel Katja stuudiosse näidistundi ja pärast seda otsustasin panna oma lootused Joseph Pilatese väljamõeldud treeningsüsteemile.
Olen hooaja jooksul käinud tunnis 1-2 korda nädalas, nii Jõhvis kui Toilas. Alguses võtsin ka individuaaltune. Ma ei saa siiani öelda, et naudin tunnis kõige kaasategemist – selg teeb mõne harjutuse juures valu ja painduvus pole ka päris see, mis olla võiks. Aga mida ma naudin, on Katja optimism ja energilisus. Samuti on iga tunni järel preemiaks mõnus enesetunne – see on segu eneseületusest ja keha heaolust, kui erinevad lihasgrupid on korralikult läbi töötatud.
Sel hooajal oli ka üks periood, kui minust sai tõeline pilatese sõltlane. See juhtus kevadisel puhkusereisil Küprosele. Teadsin kohe, et seal on aega enesega tegeleda ja laenutasin kaasa Ann Growtheri sulest ilmunud “Pilates sinu jaoks”. Kohe esimesel puhkusepäeval lugesin selle kaanest kaaneni läbi ja hakkasin praktiseerima. Kombineerisin Katja tundidest meelde jäänud harjutusi raamatu omadega, lisaks oli kaasas kunagi füsioterapeudi soovitatud harjutuste kava seljale.
Minu puhkusepäevad nägid välja järgmised: igahommikune venitus hotelli animaatoriga palmide all, virgutav suplus basseinis ja seejärel oma tuppa, rõduuks pärani, tekk põrandale ja enda juhendatud treening võis alata. Küll oli mõnus päikese kümbluses ja värskes õhus võimelda!
Argipäeva naasmine on elustiilis korrektiivid teinud ja pilatesele on seal taas vähem ruumi, aga sellel on endistviisi kindel koht minu nädalarutiinis. Tunnen, et minu selg läheb iga korraga rohkem sirgu ega tee enam nii palju häda. Nüüd ootan kodus suvesooja, et kolida võimlemismatiga terrassile. Seda enam, et Katja lubas anda viimases tunnis harjutuste kava, mille järgi kodus võimelda. Ootan väga suvist kodutööd ja uusi treeninguid alates sügisest! – SIRLE SOMMER-KALDA

Foto: Matti Kämara